O mně

Jmenuji se Pavel Bílek a fotografování se věnuji již několik let. Své první digitální fotografie jsem začal fotit v roce 2002 a to kompaktním aparátem. Jako naprostý začátečník, bez znalostí z fotografického světa, jsem využíval fotoaparát hlavně k zachycení rodinných akcí, výletů a dovolených… pochopitelně pouze v automatickém režimu. Později jsem nahradil starý Olympus větším kompaktem Canon PowerShot A630, který měl již plně manuální ovládání a umožňoval “kreativnější tvorbu” místo cvakání. Tímto okamžikem, dá se říct započala moje zvědavost a chuť proniknout do digitálního světa tak trochu hlouběji.
Po koupi A630-ky jsem začal kupovat časopisy s fototematikou a začal čím dál více uvažovat o digitální zrcadlovce. Po několika měsících jsem věděl, že u kompaktů nezůstanu a zkusím jít dál. Na ovládání Canonu jsem byl zvyklý a tak moje volba vcelku logicky padla na základní zrcadlovku Canon EOS1000D. V tu chvíli jsem si uvědomil jaké to je, vstoupit do “světa za zrcadlem”. Po několika letech focení jsem ovšem tak jako většina fotografů přišel na to, že mne amatérská zrcadlovka se setovým objektivem už neuspokojuje. Čím víc člověk poznává zákoutí fotografie, tím víc vidí nedostatky základního setu a omezené možnosti posunout kvalitu dál. Dalším krokem bylo tedy pořízení mnohem pokročilejšího modelu Canon EOS70D-W s objektivem Sigma 17-50 mm f/2,8 EX DC OS HSM. Stařičký Canon EOS1000D ještě doslouží po patřičné úpravě jako fotoaparát na focení v infračerveném spektru.

Fotografování je pro mne koníčkem, který mi přináší potěšení a poskytuje mi únik od všedních starostí a stresu. Jelikož nemám vyhraněný žánr, tak zkouším fotit vše co mne osloví, zaujme. Velkou inspirací a výzvou jsou pro mne fotografie ostatních fotografů. Navštěvuji řadu fotoserverů a osobních webů fotografů, na kterých je řada vynikajích snímků. Na několika fotoserverech (viz. odkazy v zápatí stránky) své výsledky i vystavuji abych je podrobil kritice a vzal si ponaučení pro další tvorbu. Budu velmi rád pokud se zde zastavíte a nahlédnete do mé fotogalerie.

Pavel Bílek